מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

כלי חזק ועוצמתי לטיפול בסוגי כאב שונים ובמצבים רגשיים. אם אתם מחפשים כלי יעיל ומהיר לטיפול, הנלווה לטיפול משלים אחר או כטיפול בפני עצמו, קורס דיקור אוזן הוא בדיוק בשבילכם.


  • תאריך: 07/02/2021 12:30
  • מקום: קדרון 14, עפולה, ישראל (מפה)
  • מידע נוסף: מכללת מדיקל קומה שניה

תיאור

קורס דיקור אוזן יכול להתאים למטפלים שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי וכך גם להגדיל את היצע השירותים בקליניקה שלהם. העניין הציבורי סביב טכניקה זו ברפואה המשלימה רק הולך ועולה, מה שיכול לסייע למטפלים רבים לקדם ולפתח את הקריירה. את הגישה ניתן ליישם במסגרת קליניקות לרפואה משלימה, מרכזים לטיפול אלטרנטיבי וכן במרכזים לסיוע להתמכרויות.
דיקור אוזן הינה טכניקה מתקדמת לטיפול מתחום הרפואה הסינית בכלל והדיקור הסיני בפרט. לדיקור אוזן יתרון בריפוי והקלה במגוון מחלות נפוצות, התמכרויות, בעיות שונות ומצבים רגשיים. 
לאחרונה היא הולכת וצוברת פופולריות עקב האפשרות לסייע באמצעותה בתהליכי גמילה מעישון ובתהליכי ירידה במשקל. כמו כן, משתמשים בשיטת דיקור האוזן להתמודדות עם כאבי שרירים, בעיות הורמונליות, בעיות במערכת העיכול, אלרגיות כאבים אורתופדיים, ויסות רגשי, אסטמה, קשיי נשימה ועוד.
אפרכסת האוזן היא האיבר הראשון שמתפתח בתהליך העוברי, ולכן יש לה קשר ישיר להתפתחות האדם.
גירוי נקודה ספציפית באפרכסת האוזן שולח מסר למערכת העצבים המרכזית, אשר שולחת מסר הלאה לאיבר המטרה (יד, רגל, קיבה, כבד וכדומה). התופעה מתרחשת גם הפוך.
שיטת דיקור אוזן הינה שיטה ייחודית, המשפרת משמעותית את תגובת המטופל לטיפול.
הטיפול באמצעות דיקור אוזן, יכול להיות יעיל בפני עצמו כטיפול או בשילוב טיפול משלים כמו דיקור סיני בגוף, טיפול בצמחי מרפא ותזונה טבעית או טיפול במגע.
שיטת הדיקור הסיני היא חלק מהרפואה הסינית והיא בין השיטות הנפוצות ביותר בתחום הרפואה המשלימה.
טיפול בדיקור סיני עובד על דקירת המטופל במחטים המיועדות לכך, במקומות ספציפיים בגוף, ובכך הוא עוזר בהקלה וריפוי של כאבים ומתחים.
טיפול בדיקור אוזן, מתמקד באפרכסת האוזן בעזרת זיהוי האיברים ומערכות הגוף המיוצגים על גביה אשר מהווה ריכוז עצבי אדיר.
על תכנית הלימודים:
לימודי דיקור אוזן ( אוריקולריה ) מכשירים מטפלים בטכניקה מתקדמת מתחום הרפואה הסינית, אך יכולים לשמש גם מטפלים שאינם מגיעים מהרקע של התחום, היות והטיפול עובד על פי מפת נקודות דיקור נבדלת מזו של הדיקור הסיני המסורתי.
הלימודים מקנים ידע וניסיון בשיטת דיקור האוזן, אשר בעזרתה ניתן לזהות את כל האיברים ומערכות הגוף המיוצגים על גבי האוזן, ובכך הם למעשה ניתנים לאבחון וטיפול.
בקורס דיקור אוזן, הסטודנטים יכירו באופן מעמיק את תחום האוריקולריה (דיקור אוזן).
הקורס יתמקד בתחומים של וויסות מנגנון הרעב, וויסות כאב (על ידי שחרור אנדרופינים), וויסות מצבים רגשיים, התמכרויות ואינסומניה.
הקורס מתייחס להיבטים מחקריים ומדעיים התומכים בפעילות הקלינית של דיקור האוזן.
משתתפי הקורס ילמדו ויתנסו בנקודות הדיקור המרכזיות על פי פרוטוקולים מעשיים ומוכחים.
הקורס מיועד למטפלים מכל התחומי הרפואה המשלימה כגון: מטפלים ברפואה סינית, נטורופתיה, צמחי מרפא, תחומי המגע השונים ועוד, ולמטפלים מתחומים נוספים המעוניינים להוסיף לארגז הכלים שלהם טכניקת טיפול מתקדמת ויעילה בבעיות נפוצות וטיפול בכאב.
לימודי דיקור אוזן יכולים להתאים גם לקהל הרחב, המעוניין להרחיב את הידע שלו בתחום דיקור האוזן.
הקורס כולל לימודים עיוניים
הקורס כולל התנסות מעשית
קורס של 12 מפגשים בלבד